Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Mëngjesi

IMG_9192

Omelet e mbushur

Nëse doni një mëngjes kampjonesh kjo recet bën për ju.       5 vezë 1 lugë miell 30 ml. qumësht 50 gr. bizele të...

IMG_9368

Petulla me maja

Gjyshja ime bënte petullat më të mira që unë kam ngrën ndonjëherë. Fatkeqësisht tani është shumë e moshuar dhe prej duarve të...

Pancakes- Kek tigani me tërshërë

  Një recetë e  shëndetëshme për të ngrën mëngjes ju dhe fëmijët tuaj. Plot me fibra dhe të ëmbëlsuar me një produktë...

IMG_9165

Toast – tost me kos grek dhe fruta

Sa bukur është të fillosh ditën më një mëngjes të shkëlqyer si ky i sotmi.     disa feta bukë integrale kos grek fruta...

IMG_9103

Brokoli me proshut dhe vezë

Mirmëngjes miq,  ja ku keni në këtë postim një mëngjes kampionësh për ta nisur ditën me plot energji. Gjithashtu një zgjedhje...

IMG_8975

Kos, tërshër dhe fruta

Për tju uruar një mëngjes sa më të mbarë, sot po ju postojë  mëngjesin tim ideal.   200 gr. kos 2 lugë tërshër gjysëm...

regalo-di-natale

Mëngjesi i Krishtlindjes

  Mëngjesi i Krishtlindjes është po aq i rëndësishëm sa darka e vigjilies dhe dreka e Krishlindjes. Mbasi keni hapur pakot posht...

IMG_7972

Mëngjes diellor

Së fundmi në web-in tim kam shtuar rubrikën “Mëngjesi”  duke ju dhën disa ide shumë të thjeshta dhe të këndëshme...

IMG_8521

Pain aux raisins – Bukë franceze me rrush të thatë

  Nuk ka gjë më të mirë se të filloni mëngjesin me këto bukë kaq të shijshme.Ideale dhe për mbasditeve në dimër për të...