Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Mëngjesi

IMG_1761

Smoothie me panxhar dhe fruta të thara për mëngjes

Një tas plot vitamina dhe energji për mengjesin tonë. Mjafton të keni dëshirën për ta përgatitur në moment.       2...

IMG_1392

Tërshërë “Cinnamon Rolls” për mëngjes

E kujt nuk i pëlqejnë ëmbëlsirat e famshme “Cinnamon Rolls” unë vdes për to, ndaj pata iden që shijen e tyre që na...

IMG_0854

Petullat e Krishtlindjes – Redvelvet pancakes

A e imagjinoni dot mëngjesin e Krishtlindjes pa diçka të kuqe në tavolin?  Unë jo. Ndaj solla për ju këto petulla ose kek tigani me...

IMG_0572

Toast – tost me djath dhie, dardhë dhe mjaltë

Një toast shumë i shijshëm për mëngjesë ose për zemër mbasdite. Dardhët, djathi i butë i dhisë dhe mjalti janë kombinimi...

IMG_5954

Fashion Food inspiruar nga D&G polka dots dress – Puding me qumësht dhe fara kia

  Një puding special për mëngjeset tuaja. Inspiruar nga polka dots e Dolce&Gabanna  koleksioni pranverë/verë 2015.  ...

IMG_9943

Biskota me kos, luleshtrydhe, mjalt dhe arra

Së fundmi po bëhet mëngjesi im i preferuar. Por dhe kur më shkrepet për ndonjë ëmbëlsirë mbas buke përgatis gjithmon diçka të...

IMG_9917

Katrorë çokollate-Brownies

Një ëmbëlsirë amerikane, një rrugë e mesme ndërmjet një torte të butë me çokollatë dhe një biskote. Fare të lehta për tu...

IMG_9807

Kek tigani me hime tërshëre dhe çokollate

Kjo recetë përveç se është shumë e shëndetshme pikërishtë me shtimin e himeve të tërshërës në të është një alternativ...

IMG_9814

Tostë me çokollatë dhe mjedër

Mirmëngjes mikesha  sot një ide shumë interesante për mëngjesin tuaj. Ndaj nëse ju ndodhen përbërësit në shtëpi përgatiteni...