Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Mëngjesi

IMG_3193

Kek tigani “Pancakes” me livando dhe miell tërshëre

  Mëngjeset e verës duhet të jenë të freskëta dhe plot shije, këto kek tigani “pancakes” jo vetëm që do i bëjnë...

IMG_3183

Panine me djathë dhie dhe reçel

Nuk dija si ti quaja këto bukë të vogla që kan një eksplozim shijesh në çdo kafshatë. Të bushura me djathë dhie i llojit Brie ose...

IMG_2866

Kek me qershi

Kur themi Kek mëndja na shkon te përgatitja më e thjeshtë që ekzistonë. Ndaj nuk ka  më të thjeshtë se kjo recetë. E...

IMG_0398

Tortë e mbushur me pjeshkë

  Kjo është koha më e përshtaçme  për të përgatitur këtë tortë pasi pjeshkët janë në kohën e tyre më të mirë....

IMG_2776

Toast Francez

  Mënyra më e mirë për ta nisur mirë ditën duke ëmbëlsuar mëngjesin tuaj, me një toast francez.       3 feta...

#italiaislove by @addasall

Fashion Food inspiruar nga D&G #italiaislove – Fritatat me erëza të freskëta

#italiaislove ky është Dixhitura dhe Sllogani i koleksionit të veres te Dolce&Gabbana inspiruar nga Italia. Në çdo  pjes të tij...

IMG_2715

Galet me Nutella dhe luleshtrydhe

Thjesht fare kjo galet për mëngjes ose si një ëmbëlsirë për kafen ose çajin e pasdites.     1 pet sfoljatë 2-3 lugë...

IMG_2331

Asparag furre me salcë gribiche

Përdorini asparagët sa keni mundësi e sa janë në kohë sepse në këta “shkopinjë” delikat ndodhen shumë të mira për...

IMG_1995

Krostat me marmalat dardhe

Ëmbëlsirat e thjeshta këto për mëngjes ose për zemër janë një pasion më vete. Jo sepse bëhen për dy minuta por dhe sepse i...