Search
E shtunë 24 Qershor 2017
  • :
  • :

categoria:Mëngjesi

IMG_4764

Krepa “light” me miell orizi

Me shijen delikate, këto krepa do bëhen nga ky postim e tutje të preferuarit për mëngjesin tuaj ose zemrën e pasdites. Mund ti...

IMG_4745

Smoothie me banane dhe qumësht soje

  Smoothie-t janë ide e mirë për të nisur mëngjesin. Receta e sotme është fare e thjeshtë, ju duhen vetëm këto përbërës...

IMG_4658

Sfoljatë me banane, krem djathi dhe çokollatë

  Për mëngjesin tuaj të Valentinit kjo recetë mund të jet një ide por dhe një ëmbëlsirë për pasdite për të shoqëruar...

ee9fe99ab3dfab6900ab4a927c15deca

Mëngjes Valentini

  Po mendohesha shumë këtë vitë se çfarë mund  të oraginozoja unë për festën Valentinit bashkshortit tim.  E meqë në...

IMG_3785

Kos me tërsherë dhe hurma

  Të them që do ta dashuroni është pak. Për mua është fantastike, shije e përkryer për të nisur mirë ditën me një...

IMG_3649

Bukë mëngjesi me kos grek dhe fiq

Më në fund i erdhi radha dhe kësaj recete. E cila në faktë është shumë e thjeshtë dhe po se prezantuat në këtë mënyrë,...

IMG_3289

Tortë e kthyer me pjeshkë

Pjeshkët!  Fruti im i preferuar verorë. E dua shumë erën dhe shijen e tyre sidomos në këto tortat e thjeshta mëngjesore. Kjo torte...

IMG_3193

Kek tigani “Pancakes” me livando dhe miell tërshëre

  Mëngjeset e verës duhet të jenë të freskëta dhe plot shije, këto kek tigani “pancakes” jo vetëm që do i bëjnë...

IMG_3183

Panine me djathë dhie dhe reçel

Nuk dija si ti quaja këto bukë të vogla që kan një eksplozim shijesh në çdo kafshatë. Të bushura me djathë dhie i llojit Brie ose...