Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Garniturë

verdure grillia

Perime Zgare

  Mund te perdorni cdo lloj perime qe ju preferoni me teper.Une solla versionin me te pergjithshem. PERBERSIT: 2 patlixhan 2 kunguj 2...

cavollo di bruxelles 2

Lakra Brukseli te Kavardisura

  Lakrat e brukselit jane nje kontorno shum e thjesht dhe e shpejt per tu pergatitur.E pershtaçme per pjata me baze peshku dhe mishi....

specat gogoxhare

Speca Gogozhare

  Te pergatitura ne shtepi sigurisht jane shum te shijshme,pastaj e gjithe shtepia mere nje arom te kendeshme. PERBERSIT: 1 kg me...

patatet

Patate ne furre

  Patatet ne furre jan kontorni me klasik dhe me i perdorur nga te gjithe kontornot.Te pergatitura me rosmarin,piper,.e kush nuk di ti...

DSCN9993_1

Speca te Pjekur

  PERBERSIT: Speca te kuq Vaje ulliri Uthull Majdanoz Hurdhera Krip,piper PERGATITJA: Ne nje tigan te vjeter ose nese keni zgare...

IMG_4766(1)

Patate Dukesha

Një recetë franceze e quajturë Pommes Duchesse që shërbehet si kontorno tepër simpatike nga forma e tyre si xhufka.Fare të thjeshta...