Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Garniturë

IMG_5966

Fashion Food inspiruar nga Edisa Shahini – Oriz Jasmine dhe Venere i aromantizuar me vanilje

Edisa është një fashion blogger-e e bazuar në Vjenë. Ka një stil unik dhe plot sharm. Ka hedhur në treg dhe brand-in  e saj më të...

IMG_0258

Speca gogozhare të mbushura me ton dhe kaperi

  Ta dini ju sa e vështirë është ti gjesh këto llojë specash te unë. Por kur i gjej ama marr plot. Pastaj fillon argëtimi i...

IMG_5709

Fashion Food inspiruar nga Fatma Haxhialiu – Kontorno orizi

Sot po ju sjell një kontormo orizi basmati me oriz venere të inspiruar nga Fatma që të gjithe e njihni për thumbimet e saj. Veshja e...

IMG_5279

Garnitura perfekte e verës – Patëllxhanë me domate të vogla

E meritojnë tittulin që ju vura. Një garniturë perfekte për ditët e e nxehta të verës. Shkojnë si me mishin dhe me peshkun....

IMG_4974

Fashion Food inspiruar nga Laerta – patate me mocarela

  Besoj se të gjithë e njihni fashionistën e vogël Laerta që po bën namin në faqet e modës në rrjetet sociale. Veshja e saj...

IMG_0073

Patëllxhan të tiganisur me domate të vogla

Kjo recet mund të shërbehet si garniturë ose si atipastë nëse shoqërohet me feta buke të thekur.       2...

IMG_0009

Mashurka me domate të vogla

Një pjatë vegjetariane e shpejtë sidomos për ju që keni pak kohë në dizpozicion. Një ushqim i freskët dhe me pak kalori. Ju mund...

IMG_9987

Perime furre

Perimet e furrës mund  të jen një kontono për të shoqëruar pjatat e mishit ose të peshkut ose një vaktë vegjetarian shumë i...

IMG_9681

Patate të tiganisura

Patate e tiganisura ose siç quhen në gjuhën e kuzhinës “sautè” (sote) nuk jan tjetër vetëm patate të ziera të prera...