Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Garniturë

Fashion Food inspired by Prada from @addasall

Fashion Food inspiruar nga Prada – Qep të pjekura me piper jeshil dhe cironka

E si mos inspirohesh nga kolesioni i Pradës ku çdo gjë thërret lluks e freski. Qepët e pjekura të aromantizuar me piper jeshil të...

IMG_2316

Barbunja furre

  Kjo recet mund të jetë një vakt vegjetarian por dhe një garniturë për pjatat tuaja. Është e thjeshtë, e shijshme dhe më...

AYIX3536

Fashion Food inspiruar nga Bianca Somer Turkmen – lakër e kuqe e kavërdisur

  Bianca Somer është një Travel blogger shumë e sukseshme. Fotot e saj nëpër botë të bëjnë të endërosh me sy hapur. Kjo...

IMG_1456

Argjinare të furrës me kore patatesh

Një tavë e thjeshtë sidomos për ata që dashurojnë argjinaret. Mund të jet një pjatë e vetme vegjetariane ose një kontorno për...

IMG_1549

Lakra brukseli në furrë

Një kontorno mjaftë e shijshme dhe e shpejtë për tu përgatitur. Këto që përdora unë ishin lakra brukseli lejla por në munges të...

fashion food by @addasall

Fashion Food inspiruar nga Jona Haderi – patate lejla të shtypura me vaj ulliri

Patate lejla të shtypura i dhan frymëzimin Fashion Food-it të radhës inspiruar nga Jona Haderi dhe palltoja e saj lejla. Mos i...

IMG_1360

Oriz basmati me spinaq dhe koper

Kjo pjatë mund të jetë një kontorno ose dhe një pjatë e vetme për ju vegjetarianet. Personalisht më pëlqen shumë pasi është...

IMG_1333

Lakër furre me limon

Një sajim i momentit por me shume shije. S’ju ngelet vetem ta përgatisni që ta besoni.     1 lakër 1 limon vaj ulliri...

IMG_1120

Finok të furrës të thekërisur me salcë gorgonzola

  Dhe pse në brëndësi të kësaj recete është salca e gorgonzolës e bërë me beshamelë, prap ngelet një recet jo me shumë...