Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:Finger Food

sushi di verza

Sushi me laker

    PERBERSIT: Laker merluc oriz PERGATITJA Shkepusni gjethet e lakres nga trupi dhe vendosini te ziejn ne uje  te valuar me...

tartine 2

Tartina me mozzarella (mocarela)

Tartinat janë antipasta të vogla që hyjnë në kategorine e finger food-it.Të përbera nga tipologji të ndryshme buke dhe kremra për...

Finger Food

Domate jeshile të skuqura

Figer food origjinale,me shumë shije.Një recetë e trajtuarë nga libri i Fannie Flage “Green fried tomatoes at the whistle stop...

Karkaleca të mbeshtjellur me peta

Karkaleca të mbeshtjellur me peta

Ky qe po ju prezantoj sot eshte nje Finger – Food me shije Orientale. Karkalecat të mbështjellura me pete të shoqeruar me salsë...