Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Finger Food

IMG_5861

Midhje vongole pikante

    Vera kërkon vetëm ushqime të tilla, midhjet janë në sezon tani ndaj nëse keni mundësi përdorini sidomos ju vajza. Të...

IMG_4705

Qofte me thjerza, ton, qep të njoma dhe domate

  Përsëri një recetë light, dietike por plot me vitamina, proteina dhe fibra. Ideale si një vakt pas palestrës.  E keni kuptuar...

IMG_3921

Qiqra në hell? Jo, furre

Një snack i mirë për të hequr urinë, një shoqëruese ideale për një shishe birrë, për tu përdorur në vend të kokoshkave tek...

IMG_1167

#aperidinner

  Ja e shikoni gjithë këto gjëra të mira në foto është ushqimi më i dashur për mua. Brusketa, finger food, kremëra e lloj...

IMG_9695

Barbun i skuqur

  Nuk ka gjë me të shijshme se barbuni i skuqur e sidomos tani që afron vera dhe darkave spara na pëlqen të gatuajm po na pihet...

IMG_9134

Chips (patatina) me panxhar

Këto kohë që po bej një plan pastrues për organizmin kur vjen mbasditja apo kur jam rrugëve më merr uria shumë dhe për mos blerë...

patatinat

Patatina të bëra në shtëpi

  Ka dy mënyra për të pergatitur patatinat në shtëpi. Të skuqura ose në furrë.Natyrishtë në furrë ato janë më të...

IMG_6316

Lule Kungulli të skuqura

  Lulet  e kungullit ose të kungulleshkave të skuqura janë një antipastë verore.Jan kalorike sepse janë te skuqura me një...

frito misto

Peshk miks i skuqur dhe perime me sals te bardhe

PERBERSIT: Rreth 1 kg peshk miks un kam perdorur(kallamar,karkaleca,totan) qe mund te jet si i fresket ashtu dhe i frigoriferit....