Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Ëmbëlsirat

IMG_4055

Sultjash brulè me livando

Sa më vjen të qesh sa her e lexoj  këte titull që vetëm unë mund ti vija pjatës një emër të tillë 😛 Po si mund ta quaja...

IMG_3945

Mousse çokollate

Po vinë festat dhe siç jua premtova pak nga pak do ju sjell pjata për to. Sot  po ju tregoj receten e një mousse çokollate që do ti...

IMG_3848

Revani me semolina dhe rrush të thatë

  Po vjen fundjava dhe mendova  t’ju vendos një recetë që e përgatita një nga fundjavat e shkuara për familjen time. Me...

IMG_3513

Strudel me petё byreku

Vjeshta i ka kёto tё mira, ushqim tё ngrohtё tё shijshёm dhe plot arom. Strudeli im ёshtё supёr jo pse e kam bёrё unё por...

IMG_3497

Tortë molle me karamel

Cozy weather, Cozy cake. Do jem unë fajtorja për gjithë kaloritë që do merrni pasi të keni provuar këtë torte por jo për një...

IMG_7332

Tortë me çokollatë

  Për tju falenderuar të gjithave për urimet e përzemërta që më keni bërë po ju postoj recetën e tortës time të ditlindjes...

IMG_3289

Tortë e kthyer me pjeshkë

Pjeshkët!  Fruti im i preferuar verorë. E dua shumë erën dhe shijen e tyre sidomos në këto tortat e thjeshta mëngjesore. Kjo torte...

IMG_2866

Kek me qershi

Kur themi Kek mëndja na shkon te përgatitja më e thjeshtë që ekzistonë. Ndaj nuk ka  më të thjeshtë se kjo recetë. E...

IMG_0398

Tortë e mbushur me pjeshkë

  Kjo është koha më e përshtaçme  për të përgatitur këtë tortë pasi pjeshkët janë në kohën e tyre më të mirë....