Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Ëmbëlsirat

IMG_4782

Tiramisù si pastiçierët

  Sa here e keni provuar në  restorante e pastiçeri këtë ëmbëlsirë e asnjë recetë që keni provuar në shtëpi...

IMG_4658

Sfoljatë me banane, krem djathi dhe çokollatë

  Për mëngjesin tuaj të Valentinit kjo recetë mund të jet një ide por dhe një ëmbëlsirë për pasdite për të shoqëruar...

IMG_4617

Valentine Cake – Tortë çokollate me lajthi dhe arrë kokosi

Nuk ka se si mos të fillonte muaji shkurt muaji i dashuris me një tortë kaq afrozodiake. E mbushur plot me çokollatë një ekplozim...

IMG_4382

Biskota me kakao dhe liker Marsala

    Dhe si ditët e fundit të vitit nuk mund të mos mbylleshin me recetën e këtyre biskotave. Likerin Marsala duhet ta gjeni...

IMG_4362

Biskota me copëza çokollate

Nuk quhen Krishtlindjet pa biskota të çdo lloji, shije dhe forme. Nuk quhet të kalosh pushimet e Krishlindjeve në shtëpi pa...

IMG_4356

Biskotat kallam sheqeri

Nuk janë tjetër vetëm një brum frolla me dy ngjyra të përdredhura, mision që me shumë dëshirë mund ta bëjnë fëmijet tuaj. Unë...

96C91090-F418-498F-8B80-B7EC68D835C4

Fashion Food inspiruar nga Sonia Rykiel – Biskota me mjaltë, karafil dhe portokall

Sonia Rykiel për të gjithë ju që nuk e njihni ka qënë një stiliste dhe shkrimtare franceze. Vdiq në 25 gushtë të këtij viti dhe...

IMG_4250

Melomakarona

  Për këtë recet duhet të falenderoj vajzat te faqa ime në Facebook që më dhan recetën. Të gjitha pak a shumë të njëjtë e...

IMG_4151

Biskotat e Babagjyshit të Vitit të Ri

Aq shumë biskota ka ngrën babagjyshi me kanell e xhenxhefil sa kur te vi te shtëpia  juaj të sjelli dhuarat sdo ti preki fare me...