Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Ëmbëlsirat

jpg.embelsira veres

Embelsire me qumesht te kondesuar

  Kjo recete eshte e mamas time dhe e falenderoj shume qe ma mesoi dhe mua. PERBERSIT: 3 kokrra vez 10 lug miell 1 kuti qumesh i...

torta me portokalle

Torta me Portokall

Une po sjell nje nga versionet e kesaj torte ku siper eshte e lyer me salse portokalli.Nuk mund ta imagjinoni eren qe ka len ne shtepi kjo...

pan dei morti

Pan Dei Morti-Biskotat e të vdekurve

Kjo recetë është ndërë më të vjetrat dhe është një recetë Milaneze.Eshtë e përhapur në përgjithësi në zona të ndryshme...

IMG_6435

Tiramisu me Komposto Pjeshke

PERBERSIT: 6 PERSONA 250 gr maskarpone 5 luge gjelle sheqer 3 kuti  pjeshke 2 kokrra vez rreth 15-20 biskota savoiardi PERGATITJA: Ne nje...

IMG_5489

Torta Mimoza

  Po afrone festa e gruas dhe kush më mirë se kjo ëmbelsirë përfaqëson festimet tona mes mikeshash apo në familje.Kjo është...

crema pasticiera

Krem Pastiçerie

  Jan dy forma pë të përgatitur kremin e pastiçeris.Po kjo që po ju shkruaj më posht është forma më profesionale ku dhe...