Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Brumërat

tempura

Tempura

Tempura eshte nje pjate e kuzhines japonese qe konsiston ne skuqjen e perimeve,frutave te detit,peshqeve te ndryshem te lyer ne nje lloje...

buka e misrit

Buke misri me kos dhe gjalp

    PERBERSIT: 400 gr miell misri 1 lug te vogel sode buke 2 filxhane çaji kos 30 gr gjalpe 1 luge e vogel kripe PERGATITJA: Te...

pasta

Si te pergatisim brumin e makaronave pj 1

  Te pergatisesh brumin me veze per makarona eshte nje tradite antike te cilen dhe pse diplomen zyrtare e mban Italia eshte...

buke e zeze integrale

Bukë e zezë me fara

Buka është një nga produktet ushqimore më të lashta e përdorur gjerësisht nga njerezimi si bazë e ushqimit. Më pëlqen ta...

tortino di pasta a filo con latte e burro copy

Byrek me qumësht dhe vezë

PERBERSIT: 1 pako me peta byreku 3 vezë 500 ml qumësht 50 gr gjalp pak kripë PERGATITJA:   Piqini pak sipër sobës petët që do...

Fokaçe me ullinjë

Fokaçe me ullinj

Fokaça (Focaccia) me ullinjë ështe një alternativë e mire dhe shume fuksionale për një aperitiv ose e shërbyer si antipastë.E...

byreku 2

Byrek me spinaq

Sot një recet tradicionale,byreku me spinaq.   PERBERSIT: 700 gr spinaq 2 vezë 1 pako me petë byreku 150 gr djathë i bardhë 2-3...