Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Brumërat

sfoglia farcita

Brum Sfogliat i Mbushur

Brumi  sfogliat prezantohet ne shume menyra dhe un pikerisht e adhuroj per kete. PERBERSIT: 1 rrotulle brum sfogliate 500 gr brokoli 150...

calzone ripieno fritto

Pite Te mbushura (Calzoni)

Calzoni eshte nje tip pite e mbushur e cila skuqet.Brumi ka pak a shume shijen e piteve shqipetare.Diferenza me keto eshte se keto jan te...

fokaça me kunguj

Fokaça me Kungulleshka dhe proshute

Per brumin: PERBERSIT: 400 gr miell gruri te forte 200 gr miell 00 1 patate e zier 1 luge e vogel sheqer 1 lug grip kokermadhe rreth 18 gr...

pitet

Pitet e Mamit

E kush nuk i mban mend pitet e femijrise.Kush nuk e mbane mend ate arome qe te ftonte ne kuzhine sa zgjoheshe nga gjumi te dielave.Akoma...

buke fshati

Bukë fshati

  Shpeshë here kur jetone jashte vendit tende jane pikerishte ushqimet e atij vendi qe te mungojne me shume sigurishte pas familjarve...

dredhanik

Dredhanik me mish te grirë

PERBERSIT: 500 gr mish të grirë viçi 1 kokerr qep e madhe pak kripe pak piper i kuq pak rigon 1 pako me peta byreku  (të vetmen gje qe...

panne kamut e mais copy

Buke me miell Misri dhe Kamut

[no-explanation]Mielli [/no-explanation]Kamut ,Khorasan (Triticum turgidum nenfamilja e  Turanicum) mark e regjistruar mielli amerikan i...

kulaçi

Kulaçi i Vitit të Ri

Të gjithëve ne këtë periudhë festash na duhet të përgatisim kulaçin,kush për ta ngrënë thjeshtë me djathë dhe gjalpë ose ...

IMG_4144

Bukë e zezë me fara luledielli

Një version tjetër i bukës së zezë,kësaj radhe me fara luledielli. PERBERSIT: 200 gr miell integral 200 gr miell i zi 100 gr fara...