Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Brumërat

IMG_6469

Antipasta të vogla me sfoljat

Antipasta të vogla që mundë ti shërbeni përgjatë një aperitivi ose bufeje.Të thjeshta në përgatitje dhe mundë ti mbushni me...

IMG_7708

Pite te mbushura

Kto pite i përgatis shpesh në ditët e dimrit për të ngrën mëngjes.Nuk thithin shumë vaj dhe brumi i tyre është tepër i shijshëm...

IMG_6498

Krepa-receta bazë

      Krepat janë një pet brumi me origjinë franceze.Të pjekura mbi një piastër,të ëmbela ose të kripura ato janë...

images

Brumi Frolla

Pasta frolla ose ne gjuhen shqipe pasta Flora eshte nje ndere bazat kryesore per pergatitjen e embelsirave sidomos krostatave por jo...

index

Brumi Brisè

Brumi brisè është një brumë i përgatitjeve franceze si për ëmbelsira, biskota por dhe tortave të kripura si quiche etj. Suksesi i...

IMG_6309

Brumë i Rrahur(Pastella)

Brumi i rrahur ose siç quhet ndryshe Pastella është i pergatitur në disa menyra.Ashtu si Tempura funksioni i sajë është per te bëre...

BYREKU

Tortë e kripur me çikore të kuqe dhe djathë

Tashmë dhe te ne byreqet po i lëjnë vendin tortave të kripura të cilat mundë ti mbushni me çfarë përbersit të dëshironi më...

fokaçe medomate

Fokaça me domate qershize

Per brumin 400 gr miell gruri te fort 200 gr miell 00 1 patate e zier 1 lug e vogel sheqer 1 lug grip kokermadhe rreth 18 gr 25 gr maja...

DSCN9916 panini 2

Panine me Borzilok dhe stika pishe

PERBERSIT: Per 8 persona 500 gr miell 00 4 luge  vaj 250 gr uj 2 luge fara pishe 50 gr borzilok 25gr maja birre krip pak sheqer djath...