Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Brumërat

IMG_6116

Byrek role me hithra dhe djath të bardhë

  Vetem unë mund të emocionohem përpara një byreku të tillë. Era e mirë që mori shtëpia teksa piqej,  me kujtonte kohën kur...

Fashion Food 1

Fashion Food inspiruar nga Zuhair Murad- Donuts roz me sheqerka

  Golden Globes personlishtë më pëlqen shumë dhe isnpirimin e kam marr pikërishte nga stilisti im i preferuar i fustaneve Zuhair...

Fashion Food 3

Fashion Food inspiruar nga Tegin Fashion House – Donuts, petulla amerikane

  Më në fund erdhi dita të postoj recetën e  këtyre petullave kaq të kërkuara nga ju. Për mua ishte një inspirim nga...

IMG_4764

Krepa “light” me miell orizi

Me shijen delikate, këto krepa do bëhen nga ky postim e tutje të preferuarit për mëngjesin tuaj ose zemrën e pasdites. Mund ti...

IMG_4409

Lazanja me karkaleca dhe asparag

  Dhe këto padyshim si lazanjat me salmon mund të quhen lazanjat e festave. Tepër të shijshme me një beshamel të bër me krem...

IMG_4075

Sfoljatë me spinaq, proshutë, djathë të tymosur

Për festa unë dua më shumë antipastat se sa pjatat e mirfillta sepse janë të thjeshta, të lejonë ti përgatisësh më parë dhe me...

IMG_3552

Bukë të thekërisura për supë dhe sallata

  Një supë e mirë ose një sallatë e mirë nuk do të imagjinohej pa këto kubikë të vegjël kërc. Të aromantizuara me shije...

IMG_3219

Lazanja me peshk dhe kungulleshka

Lazanjat nga koha e gjatë e përgatitjes mund të quhen vërtet një pjatë familjare e ditës së diel…, pjatë festash që kërkon...

IMG_2817

Tartë me perime

  Një tartë e shpejtë me perimet verore video receta  e rradhës.     200 gr. domate të vogla 100 gr. djathë pice 1...