Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Antipastë

IMG_2283

Biskota të kripura me kuinoa, bullgur dhe bizele

Kjo recet është e mirë si për ju dhe fëmijet tuaj. Natyrishtë për ata, hiqni specin djegës. Shërbehen si antipastë, si një...

IMG_2361

Djathë i bardhë i pjekur

  Kjo recet të çon automatikisht në Greqi. Unë këtu përdora djathin feta origjinal grek por dhe me djathin ton të bardhë del e...

IMG_2331

Asparag furre me salcë gribiche

Përdorini asparagët sa keni mundësi e sa janë në kohë sepse në këta “shkopinjë” delikat ndodhen shumë të mira për...

Gucci@addasall

Fashion Food inspiruar nga Gucci – bukë me krem avokadoje i aromantizuar me borzilok dhe piper roz

Koleksioni i Gucci-it këtë sezon është një mrekulli, jam dashuruar me çdo pjes të tijë sa mendoj një sër krijimesh Fashion Food....

IMG_1167

#aperidinner

  Ja e shikoni gjithë këto gjëra të mira në foto është ushqimi më i dashur për mua. Brusketa, finger food, kremëra e lloj...

IMG_1708

Kroketa me bishtajore të thata

Shpresoj ti pëlqeni aq shumë sa unë.       Për rreth 15-20 kroketa 1 gotë thjerza 1 gotë qiqra 1 gotë fasule të zea...

IMG_1940

Karpaçio “Carpaccio” panxhari

Termi Karpaçio është mënyra e prerjes dhe marinimit të mishit. Në ditët e sotme ky term varion për krijimin e shumë pjatave në...

12342680_934853476609300_613067122796395710_n

Fashion Food inspiruar nga Bottega Veneta – Brusketa me lakër të kuqe dhe djathë dhie të butë

  Një brusket me lakër të kuqe “që se di pse e qujamë të tillë se ajo është një ngjyrë violë e errët gati...

IMG_1011

Mini torta të kripura me argjinare dhe karkaleca

Argjinarja është lulja ime e ngrënshme e preferuar. E konsumoj shumë kur ka kohën e saj. Është e shijshme si e gjallë  ashtu dhe e...