Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Antipastë

IMG_3103

Sfoljatë me karkaleca dhe pesto borziloku

Ju thash që është më mirë që unë të isha me detoks 🙂 këto do ti adhuroni.         1 petë sfoljatë 1 dorë...

IMG_2817

Tartë me perime

  Një tartë e shpejtë me perimet verore video receta  e rradhës.     200 gr. domate të vogla 100 gr. djathë pice 1...

patellxhane orinetale

Kur Orienti takon Mesdheun – Patëllxhanë me mjaltë, stika dhe rrush të thatë

Në pjatën time  të sotme ju kam servirur një bashkim shijesh orintale dhe mesdhetare. Duket e çudicme kombinimi i patëllxhanëve me...

Fashion Food inspired by Prada from @addasall

Fashion Food inspiruar nga Prada – Qep të pjekura me piper jeshil dhe cironka

E si mos inspirohesh nga kolesioni i Pradës ku çdo gjë thërret lluks e freski. Qepët e pjekura të aromantizuar me piper jeshil të...

IMG_2581

Brusketa pikante me speca dhe karkaleca

Një nga dashurit e mia të fundit është pikantja. Në dozat e duhura ajo jo vetëm që i jep pjatave shumë shije por është dhe një...

IMG_2580

Karkaleca furre me gjalpë dhe ullinjë

  Fundjava do ushqime të zgjedhura dhe sot për ju po sjell këtë recet shumë të shijshme. Po ju paralajmeroj që sdo keni të...

IMG_2207

Brusketa kapreze tё pjekura

          Feta buke 200 gr. domate tё vogla 200 gr. mozzarella Pak majdanoz Pak rigon Pak koper 2-3 thelpinjё...

IMG_2497

Brusketa pikante me mocarela

Kisha kohë që nuk ju vija një recetë për brusketa dhe këto janë të shijshme shumë.     disa feta bukë integrale...

4C6930F5-1026-4E6B-B5CF-357678FC9974

Fashion Food inspiruar nga Odeta Banushi- biskota të kripura me mel, tumerik dhe kungull

  Erdhi me në fund rradha të shkruaj recetën e këtij Fashion Food-i. Këto biskota janë shumë të mira, për ju dhe për...