Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Antipastë

tav dheu

Tavë Dheu Tironse

E famshmja tava e dheut ose tava e baltës që nuk mungonte kurrë në banketet shqipëtare.Shumë kanë recetën e tyre të trashëguar...

karkaleca 2

Karkaleca me Pana

Edhe pse shërbehet si një antipastë, karkalecat me pana të shoqëruar me një sallatë stine dhe bukë të thekur mundë të...

buka(1)

Brusketa me speca dhe djathë të bardhë

Sot brusketa me bukë të zezë me speca dhe djathë.Nje shije komplet mesdhetare dhe tepër të shpejta për tu realizuar. PERBERSIT:...

Brusketa klasike

Brusketa klasike

Te gjithe besojë se dimë ti pergatisim brusketat klasike me domate dhe borzilok.Janë tepër të shijshme dhe janë gjithmone një...

Tartina me karkaleca në sals kokteil me arome konjaku

Tartina me karkaleca në salce kokteil me arome konjaku

Për këtë recet nuk ka masa të caktuara ,përbersit mund ti shtoni në sasin që dëshironi.Një antipastë e thjeshtë që mund ta...

Karkaleca të mbeshtjellur me peta

Karkaleca të mbeshtjellur me peta

Ky qe po ju prezantoj sot eshte nje Finger – Food me shije Orientale. Karkalecat të mbështjellura me pete të shoqeruar me salsë...

Veze te mbushura me tone

Vezë të mbushura me ton.

Pashkët nuk konceptohen dot pa vezët e mbushura,sot një tjetër version i tyre. PERBERSIT: 6  –  Vezë 2 kuti ton nën vaj...

tartina

Tartina

Tartinat janë antipasta të vogla të berë me bukë të bardhë sanduiçi, të prera në forma dhe të lyera me krem djathi ose salsa të...

antipaste1

Karkaleca ne salse kokteil me arom molle

Nuk e di nëse e keni dëgjuar ndonjëher pjatën karkaleca në salcë kokteili,për ta që më ndjekin kam sjellë kohë më parë Tartina...