Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Antipastë

IMG_5134

Lule kungulleshkash të mbushura me bukë të thatë, bacon dhe domate

  Një recetë e thjeshtë me buken që ju mbetet, mjaftonë ti shtoni disa përbërës të tjerë per të mbushur këto lule kungujsh...

IMG_4077

Brusketa me spinaq dhe djathë të tymosur

  Të shpejta dhe me shumë shije, brusketat janë gjithmonë një zgjidhje për darkat e fundjavës.       5-6 feta...

IMG_4075

Sfoljatë me spinaq, proshutë, djathë të tymosur

Për festa unë dua më shumë antipastat se sa pjatat e mirfillta sepse janë të thjeshta, të lejonë ti përgatisësh më parë dhe me...

IMG_3922

Sepje pikante

Një pjatë shumë e shijshme me këtë produktë që nuk e shohim shpesh në tavolinat tona gati i panjohur. Në faktë me sepje duhet të...

14310428_1111423678952278_3238065884095644104_o

Fashion Food inspiruar nga Savage, Bora Kokdhima- antipastë me pjepër dhe mortadella

Rubrika Fashion Food po bëhet më e dashura për ju dhe për këtë flasin statistikat dhe shikueshmëria në blogë e sa më shumë ju e...

IMG_3628

Kungull furre me djathë të bardhë dhe sheg

Erdhi përsëri ajo kohë e vitit ku protagosnisti kryesor është kungulli. Një mijë e një receta mund të bëjmë me të nga të...

IMG_3354

#summernights

  Darkat e verës të preferuara, antipasta, diçka të thjeshtë që bëhet në moment, kokteilin  perfekt për ta shoqëruar,...

IMG_3303

Patëllxhanë me “curry” dhe kos

Për të bërë një pjatë të mirë nuk është e nevojshme të blesh produkte të shtrenjta ose lluksi. Me dy patëllxhanë bio dhe kos...

IMG_3183

Panine me djathë dhie dhe reçel

Nuk dija si ti quaja këto bukë të vogla që kan një eksplozim shijesh në çdo kafshatë. Të bushura me djathë dhie i llojit Brie ose...