Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Kokteil

IMG_5242

Sangria me verë rosè

Siç e dini Sangria është pija e ëmbël alkolike më e famshme në spanjë. Në përbërjen e saj ajo ka  verë të kuqe dhe fruta. Sot...

IMG_9773

Kokteil me portokalle të kuqe

      2 pjesë verë të thatë të gazuar 100 ml lëngë portokalli i kuq i ngrirë copa akulli mëndër sheqer kaf 2-3...

IMG_3265.PNG

Aperol Spritz

    Për një gotë: 3 pjes verë e gazuar ose proseko 2 pjes Aperol 1 pjes ujë tonik feta portokalli disa kubik akull  ...

IMG_3054

Kokteil mimoza

Sot ky kokteil u inspirua nga një veshje që stilistja Stella Sallaku ka krijuar në atelerin e saj. Një kokteil në bazë shampanjën...

bakardi kola

Bakardi-Kola

Në kokteil shumë i thjesht por shumë efikas tani që po afrohen ditët e nxehta të verës. Për një gotë ju duhen:    ...

IMG_8314

Martini Royale

  1 pjesë martini i bardhë 1 pjesë verë e bardhë e thatë 5-6 kubike akull dy feta lime disa flet mëndër      ...

IMG_6569

Wine berries

Një kokteilë i shpejtë në bazë alkoli.Titulli është i venë nga unë pasi më kujton ngjyrën e manaferrave te kuqe.   fruta...