Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Për të ditur

noce-moscata-guida-allutilizzo_a0a933ac26def1771718a53a01ce09c7

Arra e myshkut

Arra e myshkut është pemë halore prej familjes Myristicaceae dhe është njëra prej erëzave më të lashta që përdoren në ushqim....

index

Të mirat e mjaltit

  Që në lashtësi janë njohure gjerësishtë të mirat që vijnë nga përdorimi i mjaltit.Ja disa prej tyre  Duke pirë mjaltin e...

index

Aromat dhe erëzat,si ti përdorim në kuzhinë. Pjesa e parë

Gjithmone kam pasur ne mendje te shkruaj nje postim te tille mbi menyren se kush jane erezat me te domosdoshme ne kuzhine dhe ku ti...

index

Vetite dhe Vlerat ushqyese te domates

Shpeshehere gjerat qe na bejne mire per organizmin i kemi para syve dhe nuk ju japim rendesin aq sa duhet.Dihet qe perimet me ngjyre sic...