Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Për të ditur

bento1

Bento Box

  E kush nuk e mbane mend ushqimin qe Sailor Moon merrte me vete ne shkolle.Sa prej nesh e kane pyetur veten se çfare eshte ajo qe ha...

cop

Kupat Mestruale

      Kupat mestruale.Para se tju shkruaj per to.Posht po ju le disa website ku mundti gjeni. 1.   Alicia...

koha e qershive

Koha e qershive

Vetitë e qershisë Gjetjet shkencore në vitet e fundit kanë treguar disa veti kimike që përmban qershia si anthocyanins, melatonin dhe...

image005

Vaji Bajameve,nje elizire magjike

  Arsyeja kryesore për të cilën shumë femra e përdorin vajin e bajameve është parandalimi i shenjave të zgjerimit të...

images

Kanella forcon trurin

Kanella, një errez e cila përdoren për t’u dhënë shije ushqimeve, mund të ndihmojë funksionimin më të mirë të trurit....

index

Vetit e Bananes

Banania ndihmon në zgjidhjen ose parandalimin e një numri sëmundjesh dhe problemesh në qoftë se ai bëhet ushqimi juaj ne dietën e...

index

Farat e Lirit

  E njohur gjeresishte si ne kuzhine por dhe kosmetik,farat e lirit jan nje e mire e domosdoshme.Ja disa arsye pse duhet ti njihni dhe...

images

Konsumi i Preshit

Studime të ndryshme kanë zbuluar se preshi ndihmon në rastet e alergjisë, anemisë, astmës, arterosklerozës, sëmundjeve të zemrës...

index

Hudhra dhe vetite e saje

  Hudhra mund të shkaktojë erë të keqe të gojës, por ajo është një antibiotik natyral shumë i efektshëm. Madje, ekspertët...