Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Për të ditur

spirulina

Alga spirula

  Spirula e njohur ndryshe dhe si spirulina ështe një algë.E pranishme ne ujrat alkaline dhe të qeta të liqenit Texcoco në...

mejdra

Mjedrat, ilaçi për shumë sëmundje

Mjedrat pë rmbajne sasi të paktë të kalorive dhe shumë fibra, që janë ideale në luftën kundër mbipeshës. Këto mana me ngjyrë...

sedano

Selinoja dhe vetit e saj

  Selinoja përmban përbërës që ndikojnë në uljen e presionit të gjakut, relaksojnë muskujt e arterieve dhe lejojnë zgjerimin...

fiku

Fiku dhe dobitë e tij mjekësore

    Fiku është një frut të cilin e gjejmë lehtësisht gjatë periudhës së verës dhe për një pjesë të madhe, mund të...

Lëngu i rrushit i shkëlqyeshëm për organizmin

    Efektet që  lëngu i rrushit shkakton në organizmin tonë vlerësohen si të shkëlqyera. Më poshtë janë të rradhitura...

1363260-strawberry

Luleshtrydhet,nje mbrojtes i mire per stomakun tone

    Një grup studiuesish spanjollë, italianë dhe serbë besojnë se luleshtrydhet mund të minimizojnë dëmin në mukozën e...

kafe

Si te perdorim fundet e Kafes

  Jo nuk behet fjale per te pare filxhanin por si te ndimojme natyren duke ricikluar fundet e kafe. A e dini qe te hidhni poshte...

Plums

Kumbulla nje antistres

  Lodhemi aq shume te gjejme zgjidhjet me te mira per te luftuare stresin dhe harrojme qe ndonjehere ndodhet ne gjera aq te thjeshta...

Limon

Limoni dhe veçoritë e tij

    Ndonjehere kurat me efikase gjenden pikerishte ne shtepine tone dhe te gjerat me te thjeshta,Ja disa Vecori te limonit si...