Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Për të ditur

16142335_1231380680289910_8875869016458323961_n

Ushqimet shoqëruese për verërat sipas llojit!

Udhëtimi në botën e veres  nuk mbaron sepse gjithmon ka dicka për të mësuar dhe për t’u thënë ndaj dhe ne po e vazhdojmë...

cinnamon-healthiest-spices-planet

Përdorimi i shkopit të kanellës në gatime të ndryshme.

Kanella ka një aromë e cila  është e preferueshme  në  ushime  më shumë si ëmbëlsirat, por jo vetem. Ndaj  unë  sot do u...

c700x420

Sushi, jo thjesht një ushqim!

  Sushi është më shumë se thjesht një ushqim, është një botë ku shija ndërthuret me ngjyrat, formën duke krijuar një art...

17632437_1136743956448643_1598082115650039181_o

Bukë, Kripë, Zemër dhe zemra e madhe e Stelës për vendlindjen

Stelën e kam njohur rastësishte tek blinte librin tim online dhe merreshim vesh për detajet e dërges. Adresa që më dha më kurjozoi...

morning-routine-720x294

Si të jesh në formën më të mirë para një eventi të rëndësishëm

Përpara një eventi të rëndësishëm përveç evenimentit  që do ndodhi ne femrat mendojmë më së shumti si të jemi në formën...

detox2

Detoksi im

  Ashtu siç jua premtova detoksin këtë rradhë do e mbajmë për 10 ditë, dhe jeni të ftuara të gjitha dhe ju që nuk jua merr...

daawat-basmati-rice-gujarati-thali-small-38240

Oriz Basmati, mënyrat e gatimit

  Janë disa lloje mënyrash për ta gatuar orizin basmati këtë thesar kaq të çmuar. Për të pasur një oriz perfekt që nuk...

giusta alimentazione

Regjimi im ushqimor

  Ështe një postim që gjithmon kam dashur ta bëj por ajo që më shtyu më shumë ishte një shoqe e cila më tha pse nuk shkruan...

aceto-mele

Uthulla e mollës

A e dini se uthulla e mollës është një aleat i fortë për bukurinë dhe shëndetin? Procesi i fermentimit të lëngut të freskët të...