Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Këshilla

daawat-basmati-rice-gujarati-thali-small-38240

Oriz Basmati, mënyrat e gatimit

  Janë disa lloje mënyrash për ta gatuar orizin basmati këtë thesar kaq të çmuar. Për të pasur një oriz perfekt që nuk...

IMG_6930

Të reja në raftin tim – Produkte bio, pjesa e dytë

Produktet në foto i kam blerë para 5 muajsh dhe para se të flisja për to doja ti testoja mirë e mirë dhe kam ngelur shumë e...

giusta alimentazione

Regjimi im ushqimor

  Ështe një postim që gjithmon kam dashur ta bëj por ajo që më shtyu më shumë ishte një shoqe e cila më tha pse nuk shkruan...

prodotti-cause-perdita-capelli

Si po parandaloj rënien sezonale të flokëve

Duhet të dini që njëher në 4 vjet ndrrohet gjaku dhe me këtë ndërrim ndodhin dhe një sërë e ndyshimesh të tjera si rënia e...

aceto-mele

Uthulla e mollës

A e dini se uthulla e mollës është një aleat i fortë për bukurinë dhe shëndetin? Procesi i fermentimit të lëngut të freskët të...

12106882_905446396216675_691037483372257242_n(1)

Maskë flokësh me këna neutrale

Kënaja neutrale e quajtur ndryshe “Cassia Obovata” nuk është  kënaja ngjyruese. Nuk ka të bëj fare me të. Nuk ka agjent...

IMG_0256-0.jpg

Intolerancat ushqimore, po ju i dini tuajat?

   Nëse vendosni  të ndiqni një diet ushqimore dmth një stil tuajin të ushqyeri duhet të dini mirë gjërat që ju...

IMG_0262

Linja bio e ” I Provenzali”

Bëhet fjalë për dy produkte me INCI të mirë që kjo linjë ka hedhur në treg dhe unë i kam provuar . Kan një arom të përkryer që...

semi_di_finocchio_benefici

Farat e Maraqit

Farat e Maraqit ose Fenelit janë klasifikuar si një ndër bimet e shenjta për nga perfitimet konvencionale dhe një nga erëzat me...