Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Këshilla

IMG_3552

Bukë të thekërisura për supë dhe sallata

  Një supë e mirë ose një sallatë e mirë nuk do të imagjinohej pa këto kubikë të vegjël kërc. Të aromantizuara me shije...

IMG_3822

Produktet që sduhet të mungojnë në çanten tonë të plazhit 

Për disa nga produktet e biofficina toscana ju kam folur në këtë postim, sot dua tju them me bindje  e plot që kjo linjë sduhet të...

13116484_1025250917569555_1467857339110684647_o

Honeybee Albania

Irxhana është  një kimiste e re me pasionin për natyrën, të shëndetshmen dhe çdo gjë bio e naturale që na rrethon. Nga duart e...

Frizzy-hairdehydrated-hair-image-of-a-model-looking-worringly-at-her-hairs-e1421469875635

Maskë për flokë që ngatërrohen

Të shkëputemi pak nga gatimet se dua t’ju flasë per këtë maskë. Nuk e di nëse e keni hasur diku më parë por mu ndodhen këto...

juice

Kura detoks

Ashtu siç e dini këto ditë bëra kurën detoks për të pastruar trupin nga toksinat dhe ushqimet dimërore. Në të vërtet kura detoks...

capelli500-400x250

Maskë flokësh me fenugrek

Është e 4 herë që e përgatis këtë maskë dhe dua të them që më pëlqen. Shërben si një balsam natyral për flokët,i rrit dhe i...

12507095_954532471308067_3232472347421024_n

Maskë skrub me qumësht gomarice dhe miell orizi

Qumshti i gomaricës është njohur për vetit e tij kundra rrudh. Mbretëreshat e lashtësis u lanin në vaska me qumësht të tillë. I...

Picnic

Love is in the Air – Një Valentin ndryshe

Kur keni kohë me patnerin shumë gjëra duken të përsëritura, gati gati të bezdishme. Unë jam një ndër to, disa festa  më pëlqen...

11998949_1633140540296384_7336494666104579840_n

Vaji i kokosit nga @bimorealbania

Kjo në faktë është një review për këtë vaj i cili mu ofrua nga Bimore Albania  për ta provuar. Së pari para se të lexoni këtë...