Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Këshilla

cream-hair-spa-1

Mask Flokesh ne kushtet e shtepise me mjalte per floke te thate

Motivi qe mjalti funksionon mbi floke dhe mbi demtimet e mundshme te tyre eshte pikerisht sepse atij i atribuohen vetit ne rindertim qe...

scrub-corpo-estivo

Scrub(skrub )per trupin

Kur e pergatita per here te pare kete scrub (skrub) kurre nuk e mendoja qe do funksiononte kaq mire.Une e aplikoje nje here ne jave para se...

facial1

Si të pastrojmë penelat për make-up

Të gjithë femrat janë të apasionuara mbasë make up -it dhe për të pasur atë sa më përfekte duhen penela profesional.Përdorimi...

Ginger-OD

Xhenxhëfili

Terapia me xhenxhefil (anglisht – ginger) rekomandohet si një nga trajtimet më efikase në muajt e ftohtë, me çka do t’ia ktheni...

saccoRiso

Mask flokësh në kushtet shtëpisë me oriz

Kjo që e po ju shkruaj sot është  një maskë shumë interesante pasi behet me orizin.Amidoni që lëshonë ai gjatë zjerjes i bëne...