Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Kujdesi ndaj fytyrës

Woman's red lips strewed with sugar

Scrub për buzët

Sot do ju postoj dy scube- “skrabe” për buzët pasi të gjitha ne, në dimër vuajme me to. Skrub-et ndihmojnë në heqjen e...

tratament-facial

Maska për fytyrë të thatë dhe të ndjeshme për stinën e dimrit

  Lëkura në dimër është më delikate se në çdo stinë dhe nga frekuentimi i ambjenteve të ngrohta ajo acarohet dhe thahet më...

Limon

Limoni kundra pikave të zeza dhe zbardhjes së lëkurës nga njollat

  Një ” recet” që vjen nga interneti. Vajza të shumta blogere, sidomos ato amerikane që meren me  përgatitjen e...

Copyright

5 maska natyrale për aknet dhe pikat e zeza

  Ju kamë thënë vajza eshtë  e diel dhe të dielën kemi kujdesin ndaj vetes.Sot një bonus për ditët që kam munguar,me 5...

ten-gras

Pastrues për pikat e zeza me xhelatin peshku

  Për veç recetave,shoh çdo ditë dhe më shumë vajza që jane të interesuar dhe për maskat shtëpiake që përgatisë.Sot një...

15766_452473958228254_7010164793128126033_n

Maske Hidratuese

  Fytyra shpeshë në verë krijon papastërti dhe yndyrna të tepërta që mbushin poret e hapura të fytyres.Këte maskë e përdore...

Maskë për pikat e zeza

Kjo është nje maskë skrub e cila e bën lëkuren tuaj të bute,të paster pasi heq pikat e zeza dhe njollat e ndryshme në lëkure....

ten-gras

Maskë kundra akneve

  Në web kjo maskë po bën bujë dhe sipas dëshmive thon që është super efikse.Unë e kam provuar dy here dhe kam pasur rezultat...

CONCURS-Castiga-un-tratament-complet-de-revitalizare-intensiva-cu-mesoterapie-si-oxygen-21

Maskë me qumesht dhe vezë për zbardhjen e lëkurës

  PËRBËRËSIT: gjysëm gote qumësht 1 vezë 1 lugë mjalte PËRGATITJA: Në një mikser bashkoni të gjithë përbërësit dhe...