Search
E shtunë 24 Qershor 2017
  • :
  • :

categoria:Kujdesi ndaj fytyrës

12507095_954532471308067_3232472347421024_n

Maskë skrub me qumësht gomarice dhe miell orizi

Qumshti i gomaricës është njohur për vetit e tij kundra rrudh. Mbretëreshat e lashtësis u lanin në vaska me qumësht të tillë. I...

carbone_vegetale_compresse

Karboni vegjetalë për pastrim fytyre dhe dhëmbësh

Siç e dini tashmë të dashura lexuese unë çdo maskë për fytyrën e përgatis në shtëpi. Jo se skam besim te këto firmat që...

Të “përkëdhelemi” me çokollatë

E dini që çokollata bën mrekullira jo vetëm për ta ngrën por dhe për të krijuar maska për trupin, fytyrën dhe flokët?! Ja pra...

pulizia

Rutina ime e përditëshme e pastrimit për lëkurën e fytyrës

  Për ne  femrat kujdesi ndaj lëkurës së fytres është i rëndësishëm për mos thënë më i rëndësishmi. Secila prej nesh...

maska me qiqra

Maskë me miell qiqrash dhe kanell

Kjo është një maskë super pastruese për lëkurën e fytyrës me papastërti, akne dhe pika të zeza. Nuk këshillohet për lëkurat e...

Creme-anti-age-novita

Pasta e dhëmbëve një pastruese e mirë për pikat e zeza

Kjo është pastruejsa ime e emergjencës kur e marrë vesh në momentetet e fundit që duhet të dalë dhe dua një fytyrë të pastër...

550x350-true-pulizia_del_viso_fai_da_te

E bardha e vezës kundra njollave

Për një lëkurë më të pastër dhe pa njolla, një maskë me të bardhën e vezës Përbërsit : 1 e bardhë veze 2 lugë mjaltë 1...

maske

Locione kundra njollave të errta të fytyrës

Kujdes:  Po flasë për njollat e errta të fytyres që krijohen mbasi ikin aknet ose mbasi kemi mbaruar plazhin dhe seç ngelen ca si...

Woman's red lips strewed with sugar

Scrub për buzët

Sot do ju postoj dy scube- “skrabe” për buzët pasi të gjitha ne, në dimër vuajme me to. Skrub-et ndihmojnë në heqjen e...