Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Kujdesi ndaj flokëve

IMG_3822

Produktet që sduhet të mungojnë në çanten tonë të plazhit 

Për disa nga produktet e biofficina toscana ju kam folur në këtë postim, sot dua tju them me bindje  e plot që kjo linjë sduhet të...

Frizzy-hairdehydrated-hair-image-of-a-model-looking-worringly-at-her-hairs-e1421469875635

Maskë për flokë që ngatërrohen

Të shkëputemi pak nga gatimet se dua t’ju flasë per këtë maskë. Nuk e di nëse e keni hasur diku më parë por mu ndodhen këto...

capelli500-400x250

Maskë flokësh me fenugrek

Është e 4 herë që e përgatis këtë maskë dhe dua të them që më pëlqen. Shërben si një balsam natyral për flokët,i rrit dhe i...

prodotti-cause-perdita-capelli

Si po parandaloj rënien sezonale të flokëve

Duhet të dini që njëher në 4 vjet ndrrohet gjaku dhe me këtë ndërrim ndodhin dhe një sërë e ndyshimesh të tjera si rënia e...

12106882_905446396216675_691037483372257242_n(1)

Maskë flokësh me këna neutrale

Kënaja neutrale e quajtur ndryshe “Cassia Obovata” nuk është  kënaja ngjyruese. Nuk ka të bëj fare me të. Nuk ka agjent...

avokado dhe banane

Maskë flokësh me avokado dhe banane

Kam kohë që po e testoj këtë maskë dhe më në fund erdhi dita që t’jua shkruaj receten. Është kopja e maskës së lush që...

1654730_647707225290021_1810160644_o

Maskë për flokë të yndyrshëm

Flokët e yndyrshëm jan delikat dhe si pasoj dhe lëkura e skalpit. Ka një sër faktorësh që sjellin flokë të yndyrshëm dhe te ata...

Të “përkëdhelemi” me çokollatë

E dini që çokollata bën mrekullira jo vetëm për ta ngrën por dhe për të krijuar maska për trupin, fytyrën dhe flokët?! Ja pra...

2134507837

Maskë për flok te demtuara nga piastra

Kjo është një maskë shumë efektive. Unë e përdorë gjithmon tani në dimër sepse përdor piastrën pak më shpesh. Nga lagështira...