Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Sot gatuan …

12788050_10153544913757842_1160131338_n

Sot gatuan Olta Shurbi Gjetja

Torta Pan di Stelle Përbërësit: 1 pako biskota Pan di Stelle (700 gr) 500 gr. mascarpone, 300 gr. Nutella, 80 gr. gjalpë, 100 gr....

12721680_991094617645763_1182243262_n

Sot gatuan Liljana Gjysho Merko

Petë të mbushura me zarzavate dhe gjoks pule   Përbërësit: 1 gjoks pule të plot të bërë në copa të vogla, 1 pako petë të...

12650433_959096600835497_1735392776_n

Sot Gatuan Elisjona Bejdo Deda

Pastiçe greke  Përbërësit: 1 pako makarona për pastice, 300 gr mish i grirë, qep, hudhër, majdanoz, salcë domatesh,mocarela. Per...

12695570_1717982521746562_750622748_o

Sot gatuan Esmeralda Murrani

Makarona Spageti me midhje te zeza 1 kg midhje të zeza, 500 gr spageti, 250 gr domate të vogla (pomodorini) Pak vaj ulliri, Kripë,...

12648044_583223661826183_285317927_n

Sot Gatuan Lila Kuqi

Kek me miell Misri: Përbërësit: 5 kokrra vezë 1 gotë vaj luledielli 1 gotë kos 1 gotë sheqer, 1gotë miell misri 1 gotë miell gruri...

12544221_527519580759891_386756136_o

Sot Gatuan Luljeta Myzyri

  Pandispanjë   Një ëmbëlsirë e thjeshtë për tu përgatitur dhe shumë e lehtë për organizmin! Duhen 7 kokrra vezë...

12483669_10205463526963827_1816065893_n

Sot gatuan Brisi

    Role me mish gici   Përbërësit : pjesë barku gici e hapur gati për role molle, portokalle, dardhe, ftua, kumbull e...

12506785_10203965257610379_831970056_n(1)

Sot Gatuan Sonila Halili

  Torte karrotash me pak kalori Nuk ka kuzhinë të mirë apo të keqe… Ka vetëm gatime që na pëlqejnë dhe gatime që nuk I...

11164215_881294985265939_1716551750_n

Sot gatuan Arjeta

Arjetën e kam njohur në instagram. Është një chef-e dhe nënë e re e një vajze 5 vjeçare. Flasim shpeshë për pjatat që krijon...