Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Fjalor

IMG_6309

Brumë i Rrahur(Pastella)

Brumi i rrahur ose siç quhet ndryshe Pastella është i pergatitur në disa menyra.Ashtu si Tempura funksioni i sajë është per te bëre...

Makarona

pane per gratin

Baza per Gratin

Gratin eshte nje mënyre  gatimi që përcakton përberesit të ndryshem te thekur mirë ne sipërfaqe dhe të buta në brëndesi.Me...

tempura

Tempura

Tempura eshte nje pjate e kuzhines japonese qe konsiston ne skuqjen e perimeve,frutave te detit,peshqeve te ndryshem te lyer ne nje lloje...

IMG_7552

Beshamela

Beshamela eshte nje salce baze e cila perdoret shpesh si element fillestar te nje recet.Eshte nje nder salcat kryesore ne guzhinen franceze...

tex mex

Tex-Mex

Tex-Mex eshte nje term i kuzhines ameriko-meksikane.Eshte nje menyre gatime krahinore ku bashkohen ushqimet tipike te amerikes se jugut...