Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

categoria:C

curry-polvere

Curry (Kerri)

Curry (Kerri) është një përzierje erëzash (Koriander, Turmeric, Kumin, Fenugreek, dhe spec djeges) ndonjëherë dhe kanell,...

images

Chili

  Chili (çili) eshte gatim i kuzhines Tex-Mex shume i njohur ne USA.Origjina e kesaj pjate eshte meksikane e cila e be e njohur ne...