Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:B

IMG_3552

Bukë të thekërisura për supë dhe sallata

  Një supë e mirë ose një sallatë e mirë nuk do të imagjinohej pa këto kubikë të vegjël kërc. Të aromantizuara me shije...

carotte_brunoise

Brunoise – Mënyrë prerje

Në kuzhinë egzistojnë një mori mënyrash prerje për perime, frutat, mishin etj sot do ju flas për teknikën brunoise(brunuaz)....

buttermilk

Buttermilk – Latticello – Dhallë

Qumshi i gjalpit që amerikanët  e përdorin në ëmbëlsira nuk eshtë tjetër gjë vetem se dhalli jonë.  Jo ai që përziejmë duke...

7-feature_menu_brunch_1500x1000

Brunch

Nëse është shumë vonë për të ngrënë mëngjes dhe shumë herët për të ngrënë drekë, propozoni një “Brunch” për një të...

images

Brumi Frolla

Pasta frolla ose ne gjuhen shqipe pasta Flora eshte nje ndere bazat kryesore per pergatitjen e embelsirave sidomos krostatave por jo...

index

Brumi Brisè

Brumi brisè është një brumë i përgatitjeve franceze si për ëmbelsira, biskota por dhe tortave të kripura si quiche etj. Suksesi i...

IMG_6309

Brumë i Rrahur(Pastella)

Brumi i rrahur ose siç quhet ndryshe Pastella është i pergatitur në disa menyra.Ashtu si Tempura funksioni i sajë është per te bëre...

IMG_7552

Beshamela

Beshamela eshte nje salce baze e cila perdoret shpesh si element fillestar te nje recet.Eshte nje nder salcat kryesore ne guzhinen franceze...