Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Fashion Food

IMG_4220-0.JPG

Fashion Food inspiruar nga Albana Osmani – supe luleshtrydhesh “polka dots”

  U ispirova nga fustani i Albanës një D&G polka dots dress koleksioni i mars 2015 në mos gabohem. Një supe e thjesht...

IMG_3490

Fashion Food inspiruar nga Kristi Janku-Kapreze me patëllxhanë

Sot po ju postoj krijimin e radhës të inspiruar nga fashion bloger-at dhe ikonat e modës shqiptare. Bëhet fjalë për Kristi Jankun,...

Collage fashion food adda's all

Fashion Food inspiruar nga Armina Mevlani-Gazpacho Andalusian

Ushqimi imë i sotëm u inspiruar nga ikona  e modës shqiptare Armina Mevlani. Një veshje e lehtë pranverore me ngjyrat e tokës që...

BeFunky Collage

Fashion food i inspiruar nga Irena Kita – Tiramisu me copëza çokollate

Vazhdon misioni im për të sjell ushqim të inspiruar nga fashion blogger-et shqiptar dhe personazhet e ndryshme të apasionuar mbas...

10914952_817551141672868_1948059655508401685_o

Fashion Food inspiruar nga ruby woo-Coulis- kulis mjedrash dhe shege

Siç e kam shpjeguar koulisi është një salcë frutash ose perimesh. Sot receta ime u inspirua nga buzkuqi  “ruby woo” nga ...

IMG_3054

Kokteil mimoza

Sot ky kokteil u inspirua nga një veshje që stilistja Stella Sallaku ka krijuar në atelerin e saj. Një kokteil në bazë shampanjën...

11046383_811464818948167_3286597239008425306_n

Fashion Food inspiruar nga Estela Ujka – Parfe me boronic dhe shampanjë

Receta e sotme inspirohet nga fashion bloger-ja më e dashur shqiptare Estela Ujka. Si gjithmon ajo ka ditur të bëj bashkë dy ngjyra që...

collage fashion food

Erdhi Pranvera – Mini torta me luleshtrydhe

Keni dëgjur per “food styling” “food desing” dhe “fashion food” ? Jan terma që çdo ditë e më...