Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Fashion Food

13613221_1054466104648036_3191082127350794233_o

Fashion Food inspiruar nga Gucci Lace – Salca “chimichurri” çimiçuri

Për këtë vitë ky ishte “the dress” , fustani që çdo vip e veshi, çdo fashioniste e bëri të sajin në gardarobë dhe...

5C75548B-ABF5-435F-96B7-6C23E48F4486

Fashion Food inspiruar nga Fendi – Makarona “Paccheri”me presh dhe kallamarë të vegjël

Si një stiliste e vërtet çdo ditë e më shumë po arrij ti përshtas me shumë origjinalitet këto pjata të inspiruara nga pasarelat e...

#italiaislove by @addasall

Fashion Food inspiruar nga D&G #italiaislove – Fritatat me erëza të freskëta

#italiaislove ky është Dixhitura dhe Sllogani i koleksionit të veres te Dolce&Gabbana inspiruar nga Italia. Në çdo  pjes të tij...

6463FB9B-D340-4D46-A9CE-1546D7C57320

Fashion Food inspiruar nga Valdrin Sahiti – Salcë pikante

Koleksioni i stilistit kosovar Valdrin Sahitit “Mokita” mund ta krahasoja pa frik me sfilatat e emrave më të mëdhenj të...

Fashion Food inspired by Prada from @addasall

Fashion Food inspiruar nga Prada – Qep të pjekura me piper jeshil dhe cironka

E si mos inspirohesh nga kolesioni i Pradës ku çdo gjë thërret lluks e freski. Qepët e pjekura të aromantizuar me piper jeshil të...

7CDCB05E-F483-4250-8074-CD98C035623D

Fashion Food inspiruar nga Gucci F/W 2016 – Krem asparagu me vezë pochè

Kjo recet është kaq e përshtaçme për këtë kohë, e inspiruar nga Gucci FW 2016. E thjeshtë, e shpejtë dhe një supë komplekse...

C757C702-C074-4C60-BC01-0E23D9F5E554

Fashion food inspiruar nga Malvina Seferi – Ice cream smoothie

Nëse nuk e njihni po ju prezantoj me Malvina Seferin një modele shqiptare shumë e talentuar e bazuar në Itali. Malvina ka marr pjes në...

4C6930F5-1026-4E6B-B5CF-357678FC9974

Fashion Food inspiruar nga Odeta Banushi- biskota të kripura me mel, tumerik dhe kungull

  Erdhi me në fund rradha të shkruaj recetën e këtij Fashion Food-i. Këto biskota janë shumë të mira, për ju dhe për...

BEB82749-F51A-4E27-B34B-03B61DC5BC40(1)

Fashion Food inspiruar nga Balmain Paris P/V 2016 – Krem specash 

Koleksioni i Balmain Paris P/V 2016  është një dashuri më vete.  Kjo ngjyrë kaq verore dhe ky stil  me ndërthurje të...