Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

categoria:Fashion Food

Fashion Food 1

Fashion Food inspiruar nga Zuhair Murad- Donuts roz me sheqerka

  Golden Globes personlishtë më pëlqen shumë dhe isnpirimin e kam marr pikërishte nga stilisti im i preferuar i fustaneve Zuhair...

Fashion Food 3

Fashion Food inspiruar nga Tegin Fashion House – Donuts, petulla amerikane

  Më në fund erdhi dita të postoj recetën e  këtyre petullave kaq të kërkuara nga ju. Për mua ishte një inspirim nga...

AD680A59-1719-496B-855F-80F732FD2961

Fashion Food inspiruar nga Ferragamo – Biskotat kallamë sheqeri me kakao

  Edhe këto biskota një trinbutë për Ferragamo-n dhe koleksioni e tij “all stripes” një dashuri, stil minimal dhe...

7C497BE2-F49B-416D-9559-6414CB8A4C19

Fashion Food inspiruar nga Ferragamo – Biskotat kallamë sheqeri të kuq

A ka më bukur të inspirohesh nga ky koleksion i Ferragamos dhe të  krijosh për rastin këto biskota që varen në pemë. Pak vonë...

4DA6B203-4D7D-447E-AE5C-46350140CF60

Fashion Food inspiruar Gucci S/S 2017- Oriz Basmati me tumeric dhe limon

  E ku ka  kontorno më të aromantizuar se kjo, inspiruar nga Gucci koleksioni Pranverë/Verë 1027       1 gotë...

43CF0CA7-49F6-485B-8FBC-C4B46ACD6BA7

Fashion Food inspiruar nga D&G #tropicoitaliano – Pasta al pomodoro aka Makrona me domate

Ka qënë ndoshta koleksioni më i bukur që pamë  sezonin që shkoi në pasarel, të paktën për njohuri e mia rreth modës dhe shijeve...

96C91090-F418-498F-8B80-B7EC68D835C4

Fashion Food inspiruar nga Sonia Rykiel – Biskota me mjaltë, karafil dhe portokall

Sonia Rykiel për të gjithë ju që nuk e njihni ka qënë një stiliste dhe shkrimtare franceze. Vdiq në 25 gushtë të këtij viti dhe...

EEDC1F0A-99A0-401E-AFA6-13297E524C65

Fashion Food Inspiruar nga Gucci SS17- Sallatë e freskët me djathë dhe domate

Dhe këtë vitë sfilata e Guccit për sezonin që vjen ishte një dashuri, dhe inspirimi im për t’ju përshtatur kësaj veshje ...

14310428_1111423678952278_3238065884095644104_o

Fashion Food inspiruar nga Savage, Bora Kokdhima- antipastë me pjepër dhe mortadella

Rubrika Fashion Food po bëhet më e dashura për ju dhe për këtë flasin statistikat dhe shikueshmëria në blogë e sa më shumë ju e...