Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Biskota me copëza çokollate

IMG_4362

Nuk quhen Krishtlindjet pa biskota të çdo lloji, shije dhe forme. Nuk quhet të kalosh pushimet e Krishlindjeve në shtëpi pa përgatitur biskotat me të vegjlit tuaj.

Perberesit 0

 

 

 

Për 25 cop

250 gr. miell

1 vezë temperatur ambjenti

150 gr. gjalpë të ftohtë i prerë në copa të vogla

100 gr. sheqer

1 lugë të vogël pluhur pjekës për ëmbëlsira

1 lugë të vogël ekstrat vanilje

3 lugë me copëza çokollate ato që janë si pikëza.

 

 

 

IMG_4369

 

Pergatitja

 

 

 

Vendosni në mikser, miellin, gjalpin, sheqerin, vezën, vaniljen, pluhurin pjekës dhe përzijini derisa të rërëzohen.

Derdheni brumin në planin e punës, bashkoni dhe copëzat e çokollatës punojeni derisa të bëhen brumë i formuar mirë. Mbështilleni me qese kuzhine dhe lëreni në frigorifer te fresku të pushoje për 30 minuta.

Pasi kaloj koha e pushimit, brumin me ndihmën e pak mielli dhe letrave të kuzhinës hapeni ne trashësin që dëshironi. me delikates pasi brumi është shumë delikatë.

Pritini në format që dëshironi dhe vendosni në një tavë me letër furre poshtë.

Futini të piqen në furrën e nxehur më parë në 180°C për 20 minuta.

Lërini të ftohen para se ti shërbeni.

Gëzuar festat 🙂

 

 

IMG_4374

 

 

 

 

IMG_4360

 

 

IMG_4358

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime