Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Barbunja furre

IMG_2316

 

Kjo recet mund të jetë një vakt vegjetarian por dhe një garniturë për pjatat tuaja. Është e thjeshtë, e shijshme dhe më pak kalori.

 

Perberesit 0

 

 

barbunja

hudhra

një dore domate të vogla

pak vaj ulliri

kripë dhe piper i zi

Pak trumëz

pak majdanoz

spec djegës të freskët

 

Pergatitja

 

 

 

Pastroni barbunjat  nga pjesa e bishtit dhe renditini në një tavë me letër furre poshtë. Sipër vendosni domatet e prera në dysh, hudhrat, kriposeni, shtoni piper të zi, pak vaj ulliri dhe gjethet e trumzës. Piqeni në 200°C për 20 minuta.

Sipër shërbejeni me majdanoz të grirë imët dhe spec djegës.

 

 

IMG_2319

 

Ju bëftë mirë 🙂

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime