Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Bakardi-Kola

bakardi kola

Në kokteil shumë i thjesht por shumë efikas tani që po afrohen ditët e nxehta të verës. Për një gotë ju duhen:

 

Perberesit 0

 

 

5 cl bakardi

16 cl kola

1 fetë limoni ose lime

disa kubik akull

 

Pergatitja

 

 

Mbushni një gotë servirje me akull, shtoni bakardin, kolën e ftohtë, përzijeni dhe vendosni sipër fetën e limonit.

Shërbejeni.