Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Posts by: Aristela Anagnosti

IMG_8726

Një kaush me shije Turke

Nëse unë u them “Dondurma”  jam e sigurt që mendja do u shkoj te Turqia. E s’ka si të ndodhi ndryshe  sepse ajo...

16142335_1231380680289910_8875869016458323961_n

Ushqimet shoqëruese për verërat sipas llojit!

Udhëtimi në botën e veres  nuk mbaron sepse gjithmon ka dicka për të mësuar dhe për t’u thënë ndaj dhe ne po e vazhdojmë...

cinnamon-healthiest-spices-planet

Përdorimi i shkopit të kanellës në gatime të ndryshme.

Kanella ka një aromë e cila  është e preferueshme  në  ushime  më shumë si ëmbëlsirat, por jo vetem. Ndaj  unë  sot do u...

c700x420

Sushi, jo thjesht një ushqim!

  Sushi është më shumë se thjesht një ushqim, është një botë ku shija ndërthuret me ngjyrat, formën duke krijuar një art...