Search
E martë 27 Qershor 2017
  • :
  • :

Posts by: Addasall

AD680A59-1719-496B-855F-80F732FD2961

Fashion Food inspiruar nga Ferragamo – Biskotat kallamë sheqeri me kakao

  Edhe këto biskota një trinbutë për Ferragamo-n dhe koleksioni e tij “all stripes” një dashuri, stil minimal dhe...

7C497BE2-F49B-416D-9559-6414CB8A4C19

Fashion Food inspiruar nga Ferragamo – Biskotat kallamë sheqeri të kuq

A ka më bukur të inspirohesh nga ky koleksion i Ferragamos dhe të  krijosh për rastin këto biskota që varen në pemë. Pak vonë...

4DA6B203-4D7D-447E-AE5C-46350140CF60

Fashion Food inspiruar Gucci S/S 2017- Oriz Basmati me tumeric dhe limon

  E ku ka  kontorno më të aromantizuar se kjo, inspiruar nga Gucci koleksioni Pranverë/Verë 1027       1 gotë...

43CF0CA7-49F6-485B-8FBC-C4B46ACD6BA7

Fashion Food inspiruar nga D&G #tropicoitaliano – Pasta al pomodoro aka Makrona me domate

Ka qënë ndoshta koleksioni më i bukur që pamë  sezonin që shkoi në pasarel, të paktën për njohuri e mia rreth modës dhe shijeve...

IMG_4935

Argjinare në tenxhere presioni

  Një recetë e thjeshtë dhe natyrishtë e shëndetshme. Argjinaret janë një detoks natyral për mëlçinë dhe trupin.  ...

IMG_9729

Ti je një Luledielli

  Luledielli lëshon dritë, e ndjek dritën hap pas hapi dhe var kokën kur ajo largohet për tu riçelur përsëri kur drita...

17202920_1856799284593269_7754008223338462818_n

La femme qui aimait beaucoup – 4

Ajo nuk kishte frikë më nga asgjë, kishte filluar ta donte veten e saj, kishte filluar ta donte trupin e saj, me ato çfarë kishte dhe...

IMG_4507

Levrek me patate të veshura me pançetë

    E pasi qëndruam fit gjithë javës është dita kur sduhet ti numërojmë kaloritë  😉     1 levrek rreth 400...

maxresdefault

La femme qui aimait beaucoup – 3

  Sapo zbarkuam hahahahahha po flet si ndonjë anije që zbarkon ekuipazhin e saj. Po ashtu ishim me shumë valixhe me vete shyqyr...