Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

Posts by: Addasall

byreku 2

Byrek me spinaq

Sot një recet tradicionale,byreku me spinaq.   PERBERSIT: 700 gr spinaq 2 vezë 1 pako me petë byreku 150 gr djathë i bardhë 2-3...

Tartina me karkaleca në sals kokteil me arome konjaku

Tartina me karkaleca në salce kokteil me arome konjaku

Për këtë recet nuk ka masa të caktuara ,përbersit mund ti shtoni në sasin që dëshironi.Një antipastë e thjeshtë që mund ta...

Karkaleca të mbeshtjellur me peta

Karkaleca të mbeshtjellur me peta

Ky qe po ju prezantoj sot eshte nje Finger – Food me shije Orientale. Karkalecat të mbështjellura me pete të shoqeruar me salsë...

Veze te mbushura me tone

Vezë të mbushura me ton.

Pashkët nuk konceptohen dot pa vezët e mbushura,sot një tjetër version i tyre. PERBERSIT: 6  –  Vezë 2 kuti ton nën vaj...

IMG_5138

Limonadë e bërë në shtëpi

Po vjenë stina e verës dhe lëngjet janë të domosdoshme për oganizmin tonë.Skam qene kurrë dakort me konsumim e pijeve të gazuara...

tex mex

Tex-Mex

Tex-Mex eshte nje term i kuzhines ameriko-meksikane.Eshte nje menyre gatime krahinore ku bashkohen ushqimet tipike te amerikes se jugut...

muro

Muri i padukshëm

Ska shumë kohë qe kam mbaruar së lexuari këte libër qe tju them të vërteten nuk e di nëse ështe i përkthyer në shqipë.E gjeni...

facial1

Si të pastrojmë penelat për make-up

Të gjithë femrat janë të apasionuara mbasë make up -it dhe për të pasur atë sa më përfekte duhen penela profesional.Përdorimi...

IMG_5983

Jeruzalem

Udhetimi im nga Tel Avivi vazhdoi  per ne Jeruzalem dhe Detin e vdekur.Une spo ju flas sot per Historin e Jeruzalemit dhe pse kam lexuar...