Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

Posts by: Addasall

IMG_6108

Sallatë me kuinoa, avokado e rukola

Ja ku jam përsëri duke ju sjell një pjatë të lehtë me pak kalori por shumë të shëndetshme e cila përmban të gjithë grupin e...

IMG_6149

Kos me arrë kokosi dhe boronica

Boronicat janë në kohën e tyre më të mirë dhe një mëngjesi i nisur me fruta kryesisht stinore është shumë efikas për të nisur...

IMG_5975

Sallatë me qiqra, kungulleshka dhe domate

    Një sallatë plot fibra e proteina, e nëse do e konsumoni pas stërvitjes do jetë një ushqim i mirë dhe për muskujt...

IMG_6116

Byrek role me hithra dhe djath të bardhë

  Vetem unë mund të emocionohem përpara një byreku të tillë. Era e mirë që mori shtëpia teksa piqej,  me kujtonte kohën kur...

IMG_5951

Sallatë me thjerza, patëllxhanë dhe borzilok.

  Një sallatë e thjeshtë freskuese për ditët e nxehta, ideale për tu marr në punë. Për ju që doni të humbni pesh është...

IMG_5738

Labneh

  Labneh ose labaneh është një djathë i butë i bër nga kosi i deles ose i lopës dhe për raste të ralla dhe festash më të...

IMG_5210

Salmon furre me asparag dhe domate të vogla

E leht dhe e shpejtë, pjatë që bëhet për ne pak minuta, të dy përbërës me shije delikate që bashkohen kaq mire me njëri tjetrin....

IMG_5601

Produktet e reja nga Honeybee Albania

  Ashtu siç ju kam folur në këtë postim për produktet Irxhanës sot dua tju prezantoj me dy produktet të reja të bëra enkas...

IMG_4576

Oriz i kuq me pazi dhe salcë domatesh

  Nga seria e pjatave dietike, sot po ju sjell një tjetër recet me një barishtore stine që ka vlera dhe benefite të...